Tutaj powinien być opis

Leśna Akademia Sportu

Nasza szkoła wzięła udział w programie o nazwie „Leśna Akademia Sportu”. Umożliwiło nam to Ministerstwo Sportu i Turystyki, które drogą losowania wytypowało kilkanaście szkół.

Program obejmował cykl treningów o tematyce lekkoatletycznej, które według określonych wytycznych, prowadził nasz wuefista Szymon Kuriata. Szkoła otrzymała od organizatorów niezbędne sprzęty lekkoatletyczne takie jak oszczepy, dyski itp. Przez miesiąc, dwudziestka uczniów brała udział w zajęciach, które odbywały się na naszym szkolnym boisku oraz sali gimnastycznej. Zwieńczeniem treningów było wzięcie udziału w olimpiadzie szkół, którą przygotowywali koordynatorzy projektu.

26 września w Żórawinie odbyła się Olimpiada Leśnej Akademii Sportu, w której nasi uczniowie wzięli udział. Dzieci uczestniczyły w quizie wiedzy o sportach lekkoatletycznych, treningu lekkoatletycznym oraz w biegu sztafetowym. Ogromną atrakcją były treningi z mistrzami olimpijskimi, w którym każdy brał udział. Olimpiada kończyła się biegiem sztafetowym na 200m. Nasza sztafeta zajęła trzecie miejsce.

Program Leśnej Akademii Sportu bardzo spodobał się naszym uczniom, a wzięcie udziału w olimpiadzie było dla nich wyjątkowym przeżyciem. Organizatorzy przygotowali dla uczniów wiele atrakcji o charakterze sportowym, które zostaną w ich wspomnieniach przez wiele lat.


/Sz. Kuriata/

  • Motto szkoły: "W wychowaniu chodzi o to, aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem..." Jan Paweł II

  • |
  • Witamy na naszej stronie...