Tutaj powinien być opis

#SuperKoderzy w Jaworowie

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworowie jest jedną ze 135 szkół w kraju zakwalifikowanych do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym realizowanym przez Fundację Orange - #SuperKoderzy. Nie było łatwo, gdyż o każde z miejsc ubiegały się blisko 3 szkoły! Aby zakwalifikować się do udziału w programie należało przygotować 30 sekundowy film odpowiadający na pytanie „Dlaczego chcę zostać #SuperKoderem?”. Zadania tego podjęła się nauczycielka informatyki – p. Agnieszka Pater, wraz z uczniami klas IV-VI. Film najwyraźniej podobał się organizatorom, gdyż został sklasyfikowany na wysokim 15 miejscu.

#SuperKoderzy to program przeznaczony dla szkół podstawowych i uczniów w wieku 9 - 12 lat. W czasie trwania programu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaworowie - w ramach wybranej ścieżki „Majsterkowicze 2.0” - uczyć się będą programowania oraz podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach techniki. Szkoła otrzyma od Fundacji Orange grant w wysokości 3000 zł, który przeznaczy na zakup robotów programowalnych (LOFI ROBOT i inne).

Pomysłodawcą udziału w programie oraz koordynatorem projektu jest nauczycielka informatyki - Agnieszka Pater. W projekcie udział weźmie także nauczycielka techniki – Joanna Kopeć. Fundacja Orange zapewni nauczycielom profesjonalne szkolenie przygotowujące do prowadzenia tego typu zajęć. Przez cały czas trwania projektu panie będą mogły także liczyć na wsparcie doświadczonych edukatorów z Fundacji Orange.

  • Motto szkoły: "W wychowaniu chodzi o to, aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem..." Jan Paweł II

  • |
  • Witamy na naszej stronie...