festiwal.jpg [508x435]

 

 

3 czerwca w naszej szkole odbył się Festiwal Edukacyjny z okazji Dnia Dziecka połączony z Dniem Matki, którego organizatorami byli Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworowie oraz Rada Rodziców.


goscie.jpg [300x225]


Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Wiązów - Jerzy Krochmalny.  Natomiast patronem medialnym była "Gazeta Strzelińska".


Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od występów dzieci przygotowanych dla zaproszonych gości, w szczególności dla zaproszonych mam, których święto obchodziliśmy kilka dni wcześniej. Dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz klas I i II przedstawiły montaż słowno - muzyczny nawiązujący do Dnia Matki. Klasa III wystąpiła w inscenizacji bajki "Szewczyk Dratewka". Z kolei starsze dzieci z klas IV - VI przedstawiły wzruszającą pantomimę, nawiązującą do tematyki uzależnień. Cały program bardzo podobał się gościom.


Kolejnym punktem programu była aukcja przedmiotów darowanych m. in. przez:

- Starostwo Powiatowe w Strzelinie, starostę strzelińskiego - p. N. Rabę, wicestarostę - p. A. Bugryn

- Burmistrza Miasta i Gminy Wiązów - p. J. Krochmalnego,

- Sekretarza Miasta i Gminy Wiązów - p. A. Puzyniak

- Komendę Powiatową Policji w Strzelinie

- Gminną Bibliotekę Publiczną we Wiązowie - p. E. Wykę

- Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

- Bank Spółdzielczy w Oławie

- osoby prywatne (dyrektorzy szkół z gminy Wiązów, pracownicy SP w Jaworowie, rodzice uczniów, osoby anonimowe).


aukcja.jpg [300x400]


Dochód z aukcji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Uzyskana kwota to blisko 2000 zł!!!

Najcenniejszym przedmiotem okazała się piłka z autografami piłkarzy klubu Śląsk Wrocław, którą wylicytował ks. Adam Skalniak (320 zł). Cennym okazał się także pysznie wyglądający tort, którego właścicielką stała się p. Aleksandra Stadnik (160 zł). Trzecim najcenniejszym przedmiotem była również piłka z autografami klubu KGHM Zagłębie Lubin, wylicytowana przez p. dyrektor Szkoły Podstawowej w Wawrzyszowie - p. A. Bober (115 zł).


pilka1.jpg [300x225]


Na uznanie zasługuje gest p. burmistrza J. Krochmalnego, który część wylicytowanych przedmiotów przekazał biorącym udział w licytacji uczniom lub rodzicom uczniów.


14.jpg [300x225]

 

W czasie trwania aukcji, uczniowie brali udział w wielu ciekawych konkursach i zabawach. Były to:

- konkurs "ABC zdrowego odżywiania", w którym uczniowie z klas I - III, podzieleni na grupy 4-osobowe musieli wykazać się zręcznością i pomysłowościa, gdyż z owoców, warzyw i dodatków mieli "wyczarować" pyszne i zdrowe kanapki oraz soki, a także ciekawe "kukiełki"(prowadzący: J. Kopeć, I. Zięciowska)


kl1.jpg [300x225]


- kręcenie kołem hula-hop (prowadząca: G. Żygadło)

- rzuty do celu (prowadząca: M. Karakuła - Zakowicz)

- skoki na skakance (prowadząca: G. Piska)

- kozłowanie piłki (prowadząca: B. Leszczyńska)

- Gminny Konkurs w zakresie profilaktyki wychowawczej i uzależnień pt.  "Żyj zdrowo i mądrze", w którym oprócz uczniów naszej szkoły udział wzięli przedstawiciele uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wawrzyszowie oraz z Zespołu Szkół w Wiązowie. Nagrody w konkursie ufundował Burmistrz MiG Wiązów. (Prowadzący: G. Arciński)


Oprawą kulinarną zajęli się rodzice uczniów naszej szkoły, których pyszne wypieki można było zakupić, a dochód ze sprzedaży (ok. 500 zł) zasilił kwotę przeznaczoną na zakup szafek uczniowskich.

11.jpg [300x225]


Wszyscy Ci, którzy zgłodnieli mogli posilić się grillowaną kiełbaską.

Fundatorem wypieków i napojów był również p. Tomasz Urbańczyk, właściciel sklepu "Grosik" z Częstocic.


Przez cały czas trwania imprezy można było także podziwiać wspaniałe owocowo - warzywne rzeźby wykonane przez p. Agnieszkę Basiurę z Jaczkowic. Dwa rzeźbione arbuzy zostały także przekazane do zlicytowania podczas aukcji.


10.jpg [300x225]


Wszystkim DARCZYŃCOM oraz gościom, którzy wzięli udział w aukcji, a także tym, którzy zakupili ciasto w trakcie festiwalu i w ten sposób pomogli w zebraniu funduszy niezbędnych do zakupu szafek uczniowskich - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!! Uśmiech

 

 

  • Motto szkoły: "W wychowaniu chodzi o to, aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem..." Jan Paweł II

  • |
  • Witamy na naszej stronie...